Ne Anlatacaklar? – Marketing Meetup

Ne Anlatacaklar?

“Marketing Meetup için birincil konu konuşmacılar ve konuşma içerikleridir.” manifestosu ile yola çıktığımızdan beri birçok değerli profesyonelden ilham verici sunumlar dinledik. 19 Nisan’da yapacağımız Marketing Meetup’ta ki konuşmacıları ve konuşmacıların sunum konularını sizler için derledik.

Mükemmel Müşteri Deneyiminin Ardındaki Bilim ve Strateji

Bugün müşteri beklentisinin çok yüksek olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Çünkü mobil ve sosyal medya, hayatımızın her alanına yayılmış durumda. Günümüzde tüketiciler her şeyin kendileri gibi çalışmasını bekliyorlar: Basit, ani ve kesintisiz. 

Bu konuşma, pazarlamacıların müşterilerinin deneyimlerini anlayabilmek ve iletişim kurabilmek için kazanç sağlayacak. Müşteri deneyimini iyi yapan şeyleri ve müşteri deneyiminin ne kadar kötüye gittiğini görselleştirmemizi sağlayacaktır. En önemlisi de, müşterilere temas ettiğiniz her noktada onların deneyimlerinin her adımını analiz edip ölçümlemenize imkan sağlayacak. Aynı zamanda veri ve analitik gereklilikleri de sistemde nasıl kullanacağınızı tartışacağız. Böylece müşteri deneyimini geliştirmeyi ve ölçmeyi de anlamaya başlayacaksınız.

Dr. Micheal Wu


Samsun’daki Köy Okulundan Bill Gates’in Açıkladığı Dünyanın En İyi 10 Öğretmeni Listesine

Samsun’un küçük bir ilçesinden, Dünyanın En İyi 10 Öğretmeni Listesine uzanan anlam ve ilham dolu bir yolculuk. Peki bu yolculuğu değerli kılan şey neydi? Neden dünya üzerindeki 70 milyon öğretmen değil de Nurten Akkuş Bill Gates’in okuduğu listeye girdi? ve her şeyden önemlisi yaptığı projeleri ve tüm çalışmaları nasıl önce Türkiye’ye sonra ise tüm dünyaya yaydı.

Teknoloji, Azim, Kararlılık. Nurten Akkuş Bill Gates’in okuduğu liste ile adını nasıl tüm dünyaya duyurdu? Gelin Marketing Meetup’ta Nurten Akkuş’un ilham dolu yolculuğunun ardındaki teknolojiyi ve sıra dışı hikayeyi birlikte öğrenelim ve onun projelerine ortak olalım.

Nurten Akkuş


Anıların Yapıtaşı: “Deneyim"

Deneyimin insan hayatındaki en önemli özelliği; insanı insan yapan, bir sonraki adımı nasıl atacağına yön veren, hafızanın en önemli kısmını teşkil eden “Tecrübe”yi oluşturması. Peki insanı insan yapan, özlü sözlere konu olan deneyim; hızla gelişen yeni teknolojiler ile nasıl bir hal aldı ve insanın geleceğini nasıl şekillendiriyor? Teknolojinin baş döndürücü hızı yüzünden deneyimler ile anılarımız eskisinden daha bulanık bir hale mi geliyor yoksa bu anılar bizi yeni geleceğe mi hazırlıyor?

Bu konuşmada hayatımıza yeni teknolojilerle birlikte giren yeni deneyimlerin geleceğimizi nasıl şekillendirdiğine, nasıl yeni anılar ve alışkanlıklar oluşturduğuna, bu alışkanlıkların eski alışkanlıkların yerlerini nasıl almaya başladığına birlikte bakarken, oyunlar ve oyunlaştırmanın deneyim mimarisindeki öneminin de bir kez daha farkına varacaksınız.

Olcayto Cengiz


Deneyimleriniz Kaderiniz mi?

Dünden bugüne yaşadıklarınız yarına olan yolculuğunuzun yol haritasını belirliyor mu? Deneyimleriniz ne zaman size geri dönüyor?

Bu dönence içerisinde bilim insanları deneyim & kader arasındaki bağlantıyı nasıl tanımlıyorlar?

İlham aldıklarınız, keşfettikleriniz ve deneyimledikleriniz aslında sınırsız beklentilerinizin bağlantı noktaları.

Stratejik olarak yaşadığımız deneyimler bizi bazı sürpriz kararlara yönlendiriyor.

Deneyim stratejisi, öngörü ve hikayeler bir araya geldiğinde geçmiş, bugün ve gelecek arasındaki eşsiz ve sağlam iletişimi kuruyor ve bu noktada acaba deneyimleriniz kaderinizin ne kadarını oluşturuyor?

Strateji ve yönetim dünyasına deneyim objektifinden farklı bir bakışa hazır mısınız?

Hanzade Acar & Mehmet Acar


Şair Robot Deniz Yılmaz

Yapay Zeka trendi artarak devam edecek mi yoksa soğuk kış yakın mı ? Spekülasyonlarla icatların birbirine karıştığı bir dönemde önümüzü nasıl görebiliriz ? Distopya ve ütopyaların arasında sakin bir şekilde, olası geleceği anlamak için hangi becerilere ve yaklaşımlara ihtiyacımız var, bunu konuşmalıyız.

“Diğerleri Gibi” olmak için Posta Gazetesi’nin Yurdumun Şairleri köşesine çıkmaya çalışıp başarısız olan şair robot Deniz Yılmaz’ın naif hikayesini dinleyeceğiniz bu konuşma, bizleri anksiyeteye sürükleyen gelecek tahminleri arasında hem bir nefes aldıracak hem de nelere konsantre olmamız gerektiğine dair fikirler verecektir.

Bager Akbay


Büyük Veri ile Türkiye'deki Müşteri Deneyiminin Geleceğini Şekillendirmek

Türkiye’de şu anda ve yakın gelecekte müşterinin hayatını etkileyen trendler neler?

Trendleri anlamamız müşteri deneyimini yorumlama açısından çok kritik; çünkü müşteri deneyimini şekillendiren temel unsurlar trendler olacak. Ancak artık erişimi gün geçtikçe daha kolay olan veriyi de anlamlandırmamız gerekiyor. Hatta anlamlandırmak yetmiyor, veriyi oyuna katmamız gerekiyor. Gelecek, veriyi en iyi okuyup onu yaratıcı çözümlere dönüştürebilenlerin ve müşteri deneyimini en iyi sunanların olacak.

Kına Demirel


Zamanın Ötesi

Yapay zeka, makineler ve akıllı sistemlerle hayatın işleyişini mükemmelleştirme yolundayız. Artık çok daha hızlı, daha verimli ve daha kaliteliyiz. Peki tüm bunların insan hayatına ve geleceğine yansıması ne olacak? Bundan sonra hangi yöne doğru gideceğiz? Bizleri daha mekanik bir zaman mı bekliyor, duygular ve veriler bir arada nasıl yaşayacak? Bulunduğumuz zamanın ötesinde neler göreceğiz? Tüm bu soruları 19 Nisan’da, Marketing Meetup Experience’da tatışacağız.

Erdem Aksakal


Dijital Çağda Big Data Analitiği: Nielsen'ın Gelecek Vizyonu

Geleceği şekillendirmek ister misiniz?

Günümüz dünyasında kullandıgımız her şey aslında bir veri seti oluşturmaktadır. Yani aslında veri, artık yeni petroldür. Bu büyük verinin (big data) işlenmesi ve işe yarar bir şekilde kullanıma sunulması çok önemli olmakla birlikte, bu büyük gücü doğru yönetip, işleyebiliyor olmak, dijital çağın kurallarının koyulmasında büyük rol oynamaktadır. Yeni dönem geçmişi tanımlayıcı ve belirleyici analitik yaklaşımlardan, artık daha çok geleceği simule eden predictive ve hatta prescriptive analitik yaklaşımlara ihtiyaç duyulan bir dönemdir. Bu yeni dönemde altın prensip, içgörüden öngörüye doğru transformasyondur.

Didem Şekerel Erdoğan – İnci Gültekin


close-link