Ne Anlatacaklar? – Marketing Meetup

Ne Anlatacaklar?

“Marketing Meetup için birincil konu konuşmacılar ve konuşma içerikleridir.” manifestosu ile yola çıktığımızdan beri birçok değerli profesyonelden ilham verici sunumlar dinledik. 25 Nisan’da gerçekleştireceğimiz Marketing Meetup’taki konuşmacıları ve konuşmacıların sunum konularını sizler için derledik.

Megan Miller 'Kolektif Hayal Gücünü Harekete Geçirmek'

Gerçek mutluluk; yenilik yapabilme özgürlüğünden, özgün bir benliğe sahip olmaktan, hayal kurmaktan ve hayalini kurduğunuz dünyayı yaratmaktan gelir. Burning Man basit bir kendini ifade edebilme eylemi olarak başladı ve sanat, iş ve sivil liderliği etkileyen global bir kültürel fenomen haline geldi. Burning Man’in iletişim direktörü olarak Megan Miller, Burning Man yapısının insanları büyük hayalleri konusunda nasıl cesaretlendirdiğini ve teşvik ettiğini ve Burning Man’in parçası olan katılımcıların ve toplulukların hayatlarını neden değiştirdiğini paylaşacak.


Shed Simove 'Yaratıcılığın Kilidini Açmak: İnanılmaz Fikirlere Sahip Olmanın 3 Yolu'

Shed Simove fikirler konusunda bir uzman bir isim. Marketing Meetup 2019’da bizlerle kendi yaratıcılığının kilidini açmak için kullandığı ve başkalarının da akıllarına fikirler getirebilecek tekniklerden bazılarını paylaşacak.

Shed aklınıza gelen bir fikri eğer sonuna kadar takip ederseniz bunun sizi inanılmaz maceralara sürükleyebileceğine inanıyor. Kendisi sayısız fikirleri uygulamaya çalışırken ‘yukarıya doğru bir düşüşün’ insana şaşırtan tecrübeler yaşatabileceğine inanıyor ve savunuyor.

Shed Simove, iş dünyasındaki iç görüleri, satış büyütme metodları, yaratıcı düşünme teknikleri gibi konularda akılda kalıcı ve ilham veren konuşmalarıyla dinleyicilerinin başarılarını artıracak, pratik ve yaratıcı düşünmelerini sağlayacak ve kendi girişim yolculuğundaki tecrübelerinden de bahsederek yeni fikirler ortaya koymamız konusunda bizlere ilham verecek.


Dominic Wilcox 'Normali Yeniden İcat Etmek!'

Dominic Wilcox fantastik fikirleri, ustaca çizimleri ve alışılmadık düşünceleri kışkırtan ve komik icatları ile dolu, yüksek tempolu bir konuşma ile bizlerle olacak. Dominic, takıldığımızı hissettiğimizde bile yaratıcı düşünmeye başlamak için kullanabileceğimiz fikirleri ve yöntemleri bulmak için birçok farklı yaklaşım yöntemi olabilceği hakkında konuşacak. Dominic’in bir fikri, çocukların icat fikirlerinin yetenekli üreticiler tarafından gerçekleştirildiği ‘Little Inventors’ adlı dünya çapında bir projeye dönüştü. Dominic, bu projenin detaylarından, biz yetişkinler olarak çocukların doğal bir şekilde yaptığı yaratıcı yaklaşımlardan neler öğrenebileceğimizden bahsedecek.


Andria Zafirakou 'Eğitimde Yaratıcılık, Sanat Eğitimin Kalbinde'

2018 yılında 1 milyon dolarlık Dünyanın En İyi Öğretmeni Ödülü’nü kazanan Andria Zafirakou, İngiltere’deki en fakir çocukların sanatın güzel ve dönüştürücü gücünü tecrübe etmeleri için her gün mücadele veriyor. Andria Zafirakou, yaklaşık 130 dilin konuşulduğu Londra’nın etnik açıdan en farklı okulu olan Alberton Community School’da sanat öğretmeni olarak kariyerine devam ediyor. Denetimsel ve finansal baskıların maalesef ki sanat okullarının üzerinde çok yoğun olduğu bu dönemde, sanat okullarına olan erişim de bu baskılardan dolayı daha imtiyazlı kişiler için ulaşılabilir hale gelmesinden bizlere bahsedecek. Zafirakou, sanatın neden bu kadar önemli olduğu ve herkese ulaşılabilir kılmak icin neler yapılabileceği hakkında bizleri aydınlatıyor olacak.


Peter Adee ''Tutku Her Şeydir' Yaptığını sev, ya da sana ilham veren bir şey bul'

Sinema sektörünün yüksek riskli ve süper rekabetçi dünyasında mutluluğu bulmak nasıl mümkün olabilir? Gerçekten kolay.
Sinema sektörü inanılmaz güçlü kişilikler, zorlu film yıldızları, yapımcı ve yönetmenler, zaman baskısı ile ünlüdür.
Sinema sektörü, dünyadaki en heyecan verici, stresli, çeşitli, zorlu, sinir bozucu, yaratıcı ve ödüllendirici işleri kapsar. Oyunun nasıl oynandığına ve hayatta kalmak için gereken becerilere birlikte göz atacağız. Sonuçta bu zalim bir sektör ama çok eğlenebilirsiniz. Tadını çıkarın!


Ender Uslu 'Sahaya Milyonları Dahil Edebilmek'

Dünyanın en büyük spor ajansı Infront’un Türkiye Genel Müdürü Ender Uslu, iki bölüme ayırdığı konuşmasında bizlere, belki de farkında olmasak da sporun hepimizin günlük hayatındaki yerinden, hayatlarımızı değiştiren etkilerinden, toplumsal problemlere ve sosyal sorumluluk kapsamında milyonlara markalar sayesinde nasıl ulaşılabileceğinden bahsedecek. Bunlara ek olarak günümüzde dijital içeriklerin ne kadar önemli olduğunu ve markaların spor temalı dijital içerikleri kullanarak milyonlara nasıl ulaşabildiğiyle ilgili örnekler vererek, aslında sporun sadece spor olmadığını anlatacak.


Ayşe Şule Bilgiç 'Düş Kurmak Ciddi Bir İştir'

Ülkemizde çizgi film sektörü üzerinde durulmamış, bir şeyler katılmamış bir sektör. Maliyetlerin yüksek olması, yeterli kalifiye elemanın bulunmaması çizgi film yapılmamasında en büyük etkeni oluşturuyor. Biz bu işe başlamadan önce hangi iş kalemini nasıl yaparız diye düşündük, araştırdık. Kimsenin çizgi filmden doğacak markaların yaratılabileceğine inancı yoktu. Pek çok kişi çizgi film yapmayı düşünmüyordu çünkü çok maliyetli ve nasıl yapılacağını kimsenin bilmediği, iş gücünün olmadığı, yayınlanacak bir kanalın olmadığı, ulusal kanallarda bir bölümüne 150 dolar verilen ama bir bölümü 150 bin dolar civarına üretilebilen bir konu kimsenin ilgisini çekmiyordu. Ben hayatta imkansız diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum. Hiçbir zaman da inanmadım. Herkes bu iş olmaz bu sadece bir düş derken ben kurduğum düşlerin ciddiyetle gerçekleşebileceğine inanıp 2008 yılında bu işi yapmaya karar verdim. Yurtdışında 70 kişi ile yapılan bu işin 3 kişi tarafından yapılabileceğine inandım ve yaptım. Pepee’yi tüm imkansızlıklara kulağımı tıkayarak hayata geçirdim.


close-link