Oğuzhan Süral

Oğuzhan Süral

Oğuzhan Süral

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Danışmanı |

1976 yılında doğan Oğuzhan Süral, babasının görevi gereği ilk ve orta öğretimini Londra’da tamamlamıştır. Lise eğitimini İzmir 60.Yıl Anadolu Lisesi’nde almış ardından Hacettepe Üniversitesi İşletme ( İngilizce) lisans programında eğitim görmüştür. Öğrenciliği boyunca Yeminli Mütercimlik yapan Süral, Goethe Institut’de Almanca öğrenmiştir. Mezun olmadan Philip Morris Sabancı A.Ş.’de Pazarlama Uzman Yardımcısı olarak ilk işine girmiş, burada FMCG Pazarlaması konusunda ilk tecrübelerini edinmiştir. Reklam ve Pazarlama yasaklarının gelmesi sonucunda Satışı ve Yönetimi çok sevdiği için Sevilen Şaraplarından gelen Marmaris Bölge Müdürlüğü teklifini kabul etmiş, 6 sene sürecek olan serüvenine koyulmuştur. Farklı Satış ve Pazarlama taktikleri ve yönetim değişiklikleri ile önce Muğla Bölge Müdürlüğüne, ardından Ege bölge Müdürlüğüne ve en son On-Trade Ülke Satış Müdürlüğüne terfi etmiştir. Sevilen bu dönemde en parlak dönemine gelmiş, sofra şarabındaki Pazar payı liderliğinin yanı sıra, mahsen şarabında da ülkenin en iyi restoranlarında yerini almıştır. Tip-1 Diyabet olması sebebiyle Hızlı Tüketim Sektöründen ayrılmaya karar veren Süral, Esas Holding’den gelen teklifle Sağlık Sektörüne geçmiştir. Burada da sorumlu olduğu Medline Acil Sağlık Hizmetlerinde şirket tarihinin en yüksek cirolu proje satışlarını yapmış, eski CEO’sunun deyimiyle yeri göğü Medline’ın güvencesine almıştır. Dünyanın en büyük şirketlerinden AON’a ekibiyle transfer olan Süral burada geçirdiği 1 yılı hayatının en başarısız dönemi olarak anar gerçekten de sıfır ciro ve hiçbir projeyi tamamlayamadan ayrılmıştır.

O dönem Acıbadem Sağlık Grubundan aldığı teklifle tekrar sağlık sektörüne geri dönen süral yaklaşık 7 yıl boyunca İş Geliştirme ve bir süre de Pazarlama Direktörlüğünü yürütmüştür. Grupta yine çok hzılı büyüme trendi sağlayan Süral, İK Komitesi, Pazarlama Komitesi üyelikleri yapmış, inovatif yeni ürünlerle hastaneciliği farklı boyutlara taşımış dijitalleşmeyle konvansiyonel yöntemleri tartışılır hale getirmiştir.

Artık daha fazla kendisini tutamayarak girişimci olmaya karar veren Süral kendi kurduğu şirketiyle Dünyagöz İcra Kurulu Üyeliği yaparak markanın dönüşmesi, ürün yönetimi kurulması, yurtdışı açılımlar ve biyonik göz gibi dijital, teknoloji ve sağlığı biraraya getşren projeler çıkarmıştır.

Şirketi HY Sağlık A.Ş. ile Bahçeşehir Üniversitesi ile ortak olan Süral, Innovatif Ürünlerin distribitorlüğü, globalleşecek klinik zincirlerinin açılması ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün dünya çapında yere sahip olması için vargücüyle çalışmaktadır.

Sağlığa kaliteli insan kaynağı yetiştirebilmek için de birçok üniversitede gönüllü ders vermekte olan Süral; BAU Sağlık Bilimleri Enstitüsünde öğretim görevlisidir.

Birçok kongre ve yatırım toplantısında yeni ürünler sunan Süral, BAU Mühendislik Fakültesi ve Teknoparkı ile geliştirdikleri yeni birkaç ürünü en son Boston’da düzenlenen Connected Healthcare Toplantısında sunmuş ve yatırım görüşmelerine başlamıştır.

En yakın kankası 4 yaşındaki kızı Zeynep ve 12 yaşındaki İlkim’i teknoloji aşığı hekim yapma konusunda acımasızca baskı uygulamaktadır.

Yetiştirdiği birçok yeni mezun ve asistanı şu an Türkiye’nin en önemli sağlık kuruluşlarında üst düzey ve orta düzey yönetici konumuna geldiği için de ayrıca gurur duymaktadır.

Şu anda HY Health&Care şirketinin YK Başkan Yardımcısı, BAU Mütevelli Heyeti Başkan Danışmanı ve Kız Babası olarak görev yapmaktadır.