Işık İlhan

Işık İlhan

Işık İlhan

Direk Bankacılık Yöneticisi, Garanti Bankası |

Garanti Bankası’nda Şubesiz Bankacılık Direk Bankacılık Yöneticisi olarak görev yapan Işık İlhan, bankanın 18-25 yaş arasına yönelik olarak sunduğu GarantiOne mobil bankacılık platformunun iş geliştirme, pazarlama, iletişim ve sosyal medya dahil tüm alanlarda bir startup yaklaşımı ile yönetiminden sorumludur.

GarantiOne 18-25 yaş arası genç kitlenin banka ile tanıştığı bir platform ve bunu yaparken de amacı sunduğu teknoloji ile bu kitlenin hayatını kolaylaştırmak ve tüm yenilik ve kampanyaları ile onların hayatını kolaylaştırmak. Bu amacı gerçekleştirmek için de müşterilerine bu platform üzerinden tamamen mobil deneyimle banka müşterisi olma, arkadaşlarına oyun kredisinden, kahveye, yemeğe uzanan çeşitli dijital hediyeler gönderme, para durumunu yönetme, harcamalarını analiz edebilme ve kendisi gibi kullanıcılarla karşılaştırma gibi olanaklar sunuyor.

Öncesinde aynı birimde Dijital Kanallar ekibinin yöneticiliğini yürüten İlhan’in bankacılık ve finansal teknolojileri üzerine pazarlama, iletişim, kanal geliştirme ve operasyon konularında 13 yılı aşkın yönetim tecrübesi bulunmaktadır. CepBank Alışveriş, Garanti Bankasının ilk mobil bankacılık uygulamalarının geliştirilmesi, internet şubesi ve garanti.com.tr tasarım ve altyapılarının tamamen yenilenmesi, iGaranti’nin tasarlanması ve lansmanı, GarantiOne lansmanı gibi birçok projede yer almış ve yönetmiştir.

Ayrıca 2012’den bu yana MMA Türkiye’de yönetim kurulu üyesi olarak Garanti Bankasını temsil etmiş ve 2017 itibari ile de MMA Türkiye başkanı olarak mobil pazarlama sektörüne destek vermeye devam etmektedir. Ayrıca İTÜ Mentorluk programı kapsamında öğrencilerle mentor olarak çalışmaktadır. DijitalAge tarafından 2017 Mart’da Dijitale Yön Veren 30 Kadın arasında yer aldı. Özel ilgi alanı olarak aktif olarak kitesurf yapmaktadır.

İşletme Mühendisliği lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi’nden alan Işık İlhan, yüksek lisansını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA olarak almıştır. SDA Bocconi School of Management’da Yöneticiler için Yönetsel Yetkinlik Gelişim ve Wharton School of the University of Pennsylvania’da Yeni Dönem Liderler için Stratejiler programlarını tamamlamıştır.