Erol Bilecik

Erol Bilecik

Erol Bilecik

Index Group CEO'su |

1962 yılında Antakya’da doğan Erol Bilecik, 1987’de İstanbul Teknik Üniversite’si Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Index Bilgisayar’ın kurucusu olarak firmanın Genel Müdürlük görevini üstlendi. 1999 yılı itibariyle Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar A.Ş., Despec A.Ş., Datagate A.Ş., Neteks A.Ş, Homend A.Ş. ve Teklos A.Ş.’nin CEO’su ve Yönetim Kurulları Başkanlığını yapmaktadır. Index Grup şirketleri dünyada 200’ün üzerinde dünya teknoloji devinin Türkiye distrib ütörlüğünü yapmaktadır. (www.index.com.tr)

Bilecik, Index Grup şirketlerinden; Index Bilgisayar’ın 2004 yılında, Datagate Bilgisayar’ın ise 2006 yılında, Despec Bilgisayar’ın 2010 yılında Borsa İstanbul’a kote firmalar olmasını sağlayarak, halka açık şirketler olmasını gerçekleştirmiştir. Grup şirketleri vasıtasıyla sektöre ve ülkemize 3 kez yabancı stratejik ortak ve sermaye girişi gerçekleşmesine imza atmıştır.

Bunun yanı sıra; Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’ın mevcut dönem Yönetim Kurulu üyesidir. Bilecik 2002–2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) başkanlığını yapmıştır. Ve halen Türkiye Bilişim Vakfı’nın (TBV) Yönetim Kurulu üyesidir. Eğitime yapt ığı bağışlar ve katkılar dolayısıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.