Emrah Kaya

Emrah Kaya

Emrah Kaya

Youtholding - Chief Youth Officer |

1979’da Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdi. 2001 yılında Türkiye’nin ilk gençlik pazarlaması şirketi olan the uniclub’ı kurdu.

Pazarlama İletişimi, Gençlik iletişimi konusunda uzman olan Kaya, 2002 yılında eğitim sektöründeki boşluğu fark ederek üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nü kurdu.

Geçen 14 yıl içinde ilklere imza atmaya devam eden Kaya, önce dijital pr üzerine yoğunlaşan Youth Media’nın temellerini attı ardından Youth Research, Keynote Speakers Agency ve son olarak Gençlik perakendeciliği konsepti ile üniversite kampüslerinde 100’lerce mağazaya ulaşacak Youth Store şirketlerini Youtholding çatısı altında topladı. Lisansüssü isimli şirketteki ortaklığı ise üniversite öğrencilerinin kendi üniversitelerine ait lisanslı ürünleri vizyonuna hizmet ediyor. Gençlik pazarı odaklı yatırımlar yaparak her geçen gün büyüyen Youtholding, 127 çalışanı, İstanbul merkezli şirket Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük gençlik şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

Her noktada gençliğe temas eden markalarıyla, Türkiye’nin ilk 100’üne giren şirketlerine gençlik ve genç yetişkinlere yönelik pazarlama ve satış konularında, online ve offline medya, araştırma ve perakende konularında hizmet veriyor.

Emrah Kaya, Futuristler Derneği’nde (TFD), Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda (ToG) ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nde (FODER)’de aktif yönetim görevlerinin yanı sıra, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nde de (DPİD) üye olarak görev alıyor.

2010 yılında Global Endeavor Girişimcisi seçilen Kaya, aynı zamanda 2011 yılında European Business Awards’ta Avrupa’nın en iyi 10 girişimcisi arasına girdi ve Ruban D’honneur nişanını almaya hak kazandı. 2012 yılında ise Youtholding ile Harvard Business School’un Global Partner’ları arasına girdi.