Bülent Fidan

Bülent Fidan

Bülent Fidan

Genel Yayın Yönetmeni, BrandMap |

İşletme (reklam ve pazarlama) ve iletişim sanatları alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin ardından, reklam sektöründe reklam yazarı ve ardından da yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. Önemli tasarımcılarından uzun dönem tasarım dersleri aldı. Tasarımcı olarak da pek çok ürün ortaya koydu. Aynı zamanda karikatürist olan Bülent Fidan Türkiye, Fransa, İran, Belçika, Mısır gibi pek çok ülkede kişisel sergiler açtı, karma sergilerde yer aldı; yine yurtiçi ve yurtdışında pek çok ödül kazandı. 2005 yılında Avrupa Mizah Akademisi’nin “Tüm dünyada 20. yüzyılın en başarılı 100 grafik mizahçısı” arasına seçildi ve eserleri İspanya Mizah Müzesi’nde sergilenmeye başlandı.
1996 – 2014 yılları arasında, üniversitede uzun süre göstergebilim,  reklam yazarlığı ve marka konularında dersler verdi.
2000 – 2012 Reklam Yaratıcıları Derneği‘nde 3 dönem Başkan olarak yer aldı.
Marka Konseyi Derneği Kurucularından.
1991 yılında başladığı reklamcılık yaşantısında 2005 yılından sonra Safari “Marka İletişimi Ajansını kurdu ve Yaratıcı Grup Başkanı olarak görev yaptı. 2015 yılından itibaren Brand Suite İstanbul’da markalara hizmet veriyor.
Marka yönetimi dergisi The Brand Age’i 2008’de kurdu ve kuruluşundan itibaren Genel Yayın Yönetmeni olduğu bu dergiden 2014 yılında ayrıldı; Reklam Yaratıcıları Derneği yayını olan Ara Sıra dergisinin Yayın Yönetmeni olarak görev aldı. Halen sektörün tek tasarım dergisi olan Grafik Tasarım dergisinin ve Ekim 2015’te yayın hayatına başlayan BrandMap dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürüyor.
Belli kurumlara iletişim ve marka danışmanlığı hizmeti sunuyor.