Cavit Yantaç, Microsoft GMY

Veri ve Yapay Zeka: Yeni Dünyanın En Önemli Fırsatlarından Yararlanmak için Ne Yapmak Lazım?

20. Yüzyılın en önemli değeri petrolken, 21. Yüzyılın en önemli değeri veri. Veriyi aynı zamanda yeni para birimi olarak da görebilmek mümkün. Veriyi iyi kullanarak varolan piyasaları kökten değiştirmek, yeni piyasalar ve iş yapış şekilleri yaratmak mümkün. Bu dijital dönüşümü tetikleyen en önemli unsurların başında da “Yapay Zeka” alanındaki gelişmeler geliyor.

Pazarlama dünyası, yapay zekadan nasıl yararlanabilir?

Marketing Meetup’ta veriyi kullanarak neler yapılabileceğini ve yapay zekayı, Türkiye’den ve dünyadan gerçek örneklerle; ve somut tavsiyelerle beraber değerlendireceğim.

Akan Abdulla, Futurebright Kurucu Ortağı

Gelecekte Kim Var Olacak?

Tüketicinin ürün ya da hizmet hakkında karar verirken, akılcı olmak yerine, önyargılarından, duygularından ve zihinsel kısa yollardan beslendiğini artık hepimiz biliyoruz. Psikolojik faktörleri göz ardı eden ve insanı sadece akılcı kararlar alan rasyonel bir varlık olarak ele alan modellerin sürdürülebilir olmadığını da biliyoruz.

Sürdürülebilir olmanın ve gelecekte ayakta kalmanın yollarından biri, sadece bugünde kısılıp kalmamak ve iş akışına yeni bir oyuncuyu davet etmek: Seçim Mimarisi.

Marka Seçim Mimarları” tüketicilerin seçim yaptığı herhangi bir ortamı alır ve karar almayı markanın lehine kolaylaştıracak şekilde o ortamı yeniden tasarlar. Gelecekte daha az marka yönetici, daha çok seçim mimarları göreceğiz. Gelin bugünden seçim mimarisini ve mimarlarını konuşalım…

Ercan Altuğ Yılmaz, Oyunlaştırma Uzmanı – GameWheel Türkiye

Pazarlamada oyunun yeni adı : Oyunlaştırma.

Yeni neslin motivasyon sırrı olan oyunların tasarım tekniklerinden pazarlama kurgularında nasıl faydalanabiliriz? 

Oyun, insanoğlunun kendini ifade edişinin en eski biçimi. Bu kavram günümüzde evrildi ve sadece oynanarak değil tıpkı bir futbol maçı izler gibi video oyun oynayanın izlendiği, bir takımla birlikte dünyanın birçok farklı yerinden insanla oynanan bir spor haline geldi. Şimdi asıl sorun şu: bu kadar güçlü bir kendini ifade etme şeklinden markalar nasıl faydalanabilir? Marketing Meetup Future’da bu sorunun yanıtını arayacağız.

Erdem Aksakal – Pazarlama Direktörü, SAP Türkiye

Anlamı Pazarlamak

 

Teknoloji, büyük veri, yapay zeka, nesnelerin interneti çağında “bit”ler sonsuz bilgiyi taşıyor önümüze. Sosyal medya devrimiyle içerik renkleniyor, yaratıcılık yaygınlaşıyor; pazardaki bir çok güç el değiştiriyor, demokratikleşiyor.

Değişmeyen tek arayış anlam. Teknoloji sektörünün içinden, beyaz yakalıların hikaye anlatıcısı Erdem Aksakal; dijital bir dünyada sahici bir anlamı nasıl bulabileceğimize dair fikirlerini paylaşacak.

AGT CEO’su Mehmet Semih Söylemez

Yönetim sistemlerine yön verecek kavram: Duygusal Sermaye

Endüstri 4.0, çağımız teknolojisinin, üretim ve pazarlama organizasyonlarında evrileceği son aşama olarak dikkat çekerken liderlik kavramını da kendi içinde yeniden sorgulatıp şekillendiriyor. Yönetim biçimlerinde belirlenecek bakış açısı hızla bireyselden kolektif liderliğe doğru evriliyor.

Bu geçiş sürecinde, Duygusal Sermaye’yi yönetim sistemi olarak benimseyen kurumların yeni dönemde daha akıllı hale geleceği bekleniyor. Geleceğin yönetim biçimlerinin bu kavram üzerinden nasıl şekilleceğini Marketing Meetup’ta birlikte değerlendireceğiz.

IŞIK İLHAN -Direk Bankacılık Yöneticisi, Garanti Bankası

Bankacılığın Son Evresi: Dijital Bankacılık 4.0

Hepimizin yaşam tarzı dijital evrimle çarpıcı bir şekilde değişti. Dijital dünya ile tamamen entegre bu yeni hayat, müşterilerin beklentilerini de geliştirdi. Bizler, bu beklentileri karşılamak ve sektörler olarak yol boyunca ayakta kalabilmek için yenilenmiş hizmetler ve müşteri deneyimleri sunmalıyız.

Marketing Meetup’ta yeni yaşam tarzımızın ve müşteri deneyiminin dijital bankacılıktaki ‘disruptive’ yansımalarını değerlendireceğiz.

Ozan Onat – CNN Türk Program Müdürü

Robotlar Çağında Biz

4. Endüstri Devrimiyle beraber iş dünyasında büyük bir dönüşüm yaşıyoruz. Gelecek hem sürprizlerle hem de tehlikelerle dolu.

Yapay Zeka tüm sektörlerde iş yapış şeklimizi değiştiriyor, bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan bizi oyunun dışına çıkarıyor.

Robotlar bizim işlerimizi yapmaya başladığında biz neler yapacağız? Hem kendimiz hem de içinde yaşadığımız toplum için nasıl bir gelecek inşa edebiliriz?

Kayıt Ol

(Şirket katılımlarınız için necip@pazarlamasyon.com’a mail atabilirsiniz)

conference – Online Event Management with the ticketing solution from XING Events