Ne Anlatacaklar? – Marketing Meetup

Ne Anlatacaklar?

“Marketing Meetup için birincil konu konuşmacılar ve konuşma içerikleridir.” manifestosu ile yola çıktığımızdan beri birçok değerli profesyonelden ilham verici sunumlar dinledik. 19 Nisan’da yapacağımız Marketing Meetup’ta ki konuşmacıları ve konuşmacıların sunum konularını sizler için derledik.

Mükemmel Müşteri Deneyiminin Ardındaki Bilim ve Strateji

Bugün müşteri beklentisinin çok yüksek olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Çünkü mobil ve sosyal medya, hayatımızın her alanına yayılmış durumda. Günümüzde tüketiciler her şeyin kendileri gibi çalışmasını bekliyorlar: Basit, ani ve kesintisiz. 

Bu konuşma, pazarlamacıların müşterilerinin deneyimlerini anlayabilmek ve iletişim kurabilmek için kazanç sağlayacak. Müşteri deneyimini iyi yapan şeyleri ve müşteri deneyiminin ne kadar kötüye gittiğini görselleştirmemizi sağlayacaktır. En önemlisi de, müşterilere temas ettiğiniz her noktada onların deneyimlerinin her adımını analiz edip ölçümlemenize imkan sağlayacak. Aynı zamanda veri ve analitik gereklilikleri de sistemde nasıl kullanacağınızı tartışacağız. Böylece müşteri deneyimini geliştirmeyi ve ölçmeyi de anlamaya başlayacaksınız.

Dr. Micheal Wu


Samsun’daki Köy Okulundan Bill Gates’in Açıkladığı Dünyanın En İyi 10 Öğretmeni Listesine

Samsun’un küçük bir ilçesinden, Dünyanın En İyi 10 Öğretmeni Listesine uzanan anlam ve ilham dolu bir yolculuk. Peki bu yolculuğu değerli kılan şey neydi? Neden dünya üzerindeki 70 milyon öğretmen değil de Nurten Akkuş Bill Gates’in okuduğu listeye girdi? ve her şeyden önemlisi yaptığı projeleri ve tüm çalışmaları nasıl önce Türkiye’ye sonra ise tüm dünyaya yaydı.

Teknoloji, Azim, Kararlılık. Nurten Akkuş Bill Gates’in okuduğu liste ile adını nasıl tüm dünyaya duyurdu? Gelin Marketing Meetup’ta Nurten Akkuş’un ilham dolu yolculuğunun ardındaki teknolojiyi ve sıra dışı hikayeyi birlikte öğrenelim ve onun projelerine ortak olalım.

Nurten Akkuş


Anıların Yapıtaşı: “Deneyim"

Deneyimin insan hayatındaki en önemli özelliği; insanı insan yapan, bir sonraki adımı nasıl atacağına yön veren, hafızanın en önemli kısmını teşkil eden “Tecrübe”yi oluşturması. Peki insanı insan yapan, özlü sözlere konu olan deneyim; hızla gelişen yeni teknolojiler ile nasıl bir hal aldı ve insanın geleceğini nasıl şekillendiriyor? Teknolojinin baş döndürücü hızı yüzünden deneyimler ile anılarımız eskisinden daha bulanık bir hale mi geliyor yoksa bu anılar bizi yeni geleceğe mi hazırlıyor?

Bu konuşmada hayatımıza yeni teknolojilerle birlikte giren yeni deneyimlerin geleceğimizi nasıl şekillendirdiğine, nasıl yeni anılar ve alışkanlıklar oluşturduğuna, bu alışkanlıkların eski alışkanlıkların yerlerini nasıl almaya başladığına birlikte bakarken, oyunlar ve oyunlaştırmanın deneyim mimarisindeki öneminin de bir kez daha farkına varacaksınız.

Olcayto Cengiz


Deneyimleriniz Kaderiniz mi?

Dünden bugüne yaşadıklarınız yarına olan yolculuğunuzun yol haritasını belirliyor mu? Deneyimleriniz ne zaman size geri dönüyor?

Bu dönence içerisinde bilim insanları deneyim & kader arasındaki bağlantıyı nasıl tanımlıyorlar?

İlham aldıklarınız, keşfettikleriniz ve deneyimledikleriniz aslında sınırsız beklentilerinizin bağlantı noktaları.

Stratejik olarak yaşadığımız deneyimler bizi bazı sürpriz kararlara yönlendiriyor.

Deneyim stratejisi, öngörü ve hikayeler bir araya geldiğinde geçmiş, bugün ve gelecek arasındaki eşsiz ve sağlam iletişimi kuruyor ve bu noktada acaba deneyimleriniz kaderinizin ne kadarını oluşturuyor?

Strateji ve yönetim dünyasına deneyim objektifinden farklı bir bakışa hazır mısınız?

Hanzade Acar & Mehmet Acar


MARTECH AWARDS
MARKETING TECNOLOGY AWARDS

 
Pazarlama Dünyası Yeni Ödül Törenine Kavuşuyor
Başvurular için son gün 2 Nisan
ÖDÜLLERİ İNCELE
close-link